Az Indotek tovább hasít a magyar ingatlanpiacon. Bevásárolta magát az Appeninnbe is.
Tovább növekszik az Indotek Group, miután megvásárolta a BDPST-től az Appeninn 24%-os részvénycsomagját tőzsdén kívüli ügylet keretében.
A BDPST Zrt. egy hónapja hirdette meg az Appeninn Nyrt. 29,3%-os tulajdonrészét, amelyet most túlnyomó részt az Indotek Group és kisebb részben az OTP Csoport által kezelt két befektetési alap számára értékesített. A tranzakcióval az Indotek Group még inkább a magyar ingatlanpiac meghatározó szereplőjévé vált, amely az elmúlt években hatalmas növekedésen ment keresztül. Egyébként a BDPST még tavaly ősszel szerezte meg az Opus Globaltól az Appeninn 9,7%-os tulajdonhányadát.
Az Appeninn Nyrt. az elmúlt időszakban jelentős ingatlanakvizíciókat hajtott végre, így került a tulajdonába többek között az Ü48 Corner Center vagy egy Montevideo úti irodaház is. De megjelent a cég a turisztikai piacon is: a Club Aliga-beruházás mellett Balatonfüreden kikötő- és szálláshely-fejlesztési projektekbe fogott bele. Tavaly a vállalat 25 százalékkal növelte ingatlaneszközeinek értékét, amely mintegy 30 millió eurós növekedést jelent.
Emellett a vállalat sikeresen vont be 20,1 milliárd forintnyi, kedvező kamatozású friss forrást az MNB Növekedési Kötvényprogramjának keretében. Hozzá kell még tennünk, hogy áprilisban Zinventive Vagyonkezelő Zrt. a KONZUM II. Ingatlanbefektetési Alaptól vásárolt részvényeket, így az Appeninnben 18%-os tulajdonrészt szerzett.
A most 24%-nyi részvénycsomagot vásárló Indotek Group a B kategóriás kereskedelmi ingatlanok piacvezető cégeként lett ismert, majd jelentős befektetéseket realizált egy láthatóan jól felépített stratégia mentén. A cégcsoport a portfóliónövekedés során először vidéki bevásárlóközpontokat vásárolt a Klépppiere-től, majd kezdett korszerűsítési programokba. Később aktivizálódott a fővárosi piacon is, miután 2015-ben megvásárolta Csepel Plazát.
A vállalatcsoport 2019-ben tovább folytatta expanziós stratégiáját, hiszen felvásárolta a Kléppiere további vidéki és fővárosi érdekeltségeit is, így többek között a Corvin Plazát és a Duna Plazát is. Sőt, 2019-ben Romániában is megjelent, hiszen megszerezte az 50 ezer m2-es marosvásárhelyi Promenada Targu Mures bevásárlóközpontot a francia AEW Europe csoporttól.
De tavaly a szállodaiparba is belépett a cégcsoport, hiszen a portfóliójába gyűjtötte a Sofitelt és a Gellért Szállót, utóbbi a tervek szerint luxushotelként fog megújulni. Az idei év elején jött az újabb hír, hogy a Diófa Alapkezelő többségi tulajdonát is megveszi. Az alapkezelő több mint 340 milliárd forintos vagyont kezel intézményi és lakossági ügyfelei számára, ingatlanportfólióba olyan exkluzív „A” kategóriás irodaházak tartoznak, mint az Alkotás Point, a Green House, a V17, vagy az Infopark A, E és G épülete.
Az Indotek Group tavalyi közlése szerint több mint 300 ingatlan felett rendelkezik. A portfólió része többek között több mint 20 irodaház – például az EMKE irodaház vagy a Focus Point Irodaház –, 14 vidéki bevásárlóközpont, szállodák és számtalan raktárcsarnok és ipari terület. A lakópark-projektekkel is rendelkező cégcsoport meghatározó üzletpolitikája az értéknövelő akvizíciós tevékenység, amelynek során kezdetben jelentős ráfordítást, hosszú távon pedig átlagon felüli hozamot biztosító ingatlanokat vásárol.
Jellinek Dániel, az Indotek Group vezérigazgatója és többségi tulajdonosa az Appeninnel kapcsolatban elmondta, hogy a mostani válságban, amikor más nem tud, vagy nem mer vásárolni, a társaság kiemelt figyelemmel követi az ingatlanpiaci mozgásokat és a potenciális akvizíciós célpontokat. Az Appeninn ingatlanprojektjei és az Indotek Group fókuszterületei – ideértve a turisztikai fejlesztéseket és a regionális terjeszkedési terveket – az első pillanattól fogva magától értetődővé tették, hogy az akvizícióban meghatározó értéknövekedési potenciál rejtőzik, miközben a tőzsdei jelenléte is vonzóvá teszi az Appeninn Nyrt.-t.
Forrás: realista.hu